RS/WA
A.net/WA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Curtis Senior High Track & Field and Cross Country - University Place, Washington
you RUN the place
8425 40th W, University Place, Washington, 98466, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Daniel Caldwell
Photos (
0
)
View
Videos (
1
)
View
News (
4
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2007 / 2008 - (1 articles)
2009 / 2010 - (3 articles)
All News
Search
2010 Results - SPSL Sub-District Meet
Published by
Matt Scherer
May 15th 2010, 2:08am
Comments
SPSL Sub-District Meet
May 12, 2010 to May 14, 2010
Kent, WA, US
« Filter Results by Team: »
Auburn
Auburn Riverside
Bethel
Curtis
Decatur
Emerald Ridge
Federal Way
Graham-Kapowsin
Kent Meridian
Kentlake
Kentridge
Kentwood
Puyallup
Rogers-Puyallup
Spanaway Lake
Tahoma
Thomas Jefferson
Todd Beamer
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mixed:
100m
|
200m
|
400m
|
Shot
|
Discus
Mens 100m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rathbun, Anthony
12
Spanaway Lake
10.83
nwi
1
2
Pinson, Trenton
12
Federal Way
10.87
nwi
1
3
Jeong, Aaron
11
Thomas Jefferson
11.12
nwi
1
4
Jones, David
11
Kent Meridian
11.17
nwi
1
5
Porter, Christian
11
Curtis
11.21
nwi
1
6
Malone, Allen
10
Auburn
11.23
nwi
1
7
Abrams, Aaron
12
Kentridge
11.24
nwi
1
8
Fletcher, Dylan
12
Bethel
11.27
nwi
1
9
Wilkerson, Brian
11
Spanaway Lake
11.28
nwi
1
9
Priggett, Shawn
10
Todd Beamer
11.28
nwi
1
Mens 100m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rathbun, Anthony
12
Spanaway Lake
10.83
nwi
2
1
Pinson, Trenton
12
Federal Way
10.87
nwi
1
2
Jeong, Aaron
11
Thomas Jefferson
11.12
nwi
1
3
Jones, David
11
Kent Meridian
11.17
nwi
1
2
Porter, Christian
11
Curtis
11.21
nwi
2
3
Malone, Allen
10
Auburn
11.23
nwi
2
4
Abrams, Aaron
12
Kentridge
11.24
nwi
2
4
Fletcher, Dylan
12
Bethel
11.27
nwi
1
5
Wilkerson, Brian
11
Spanaway Lake
11.28
nwi
1
5
Priggett, Shawn
10
Todd Beamer
11.28
nwi
1
5
Arceneaux, BJ
11
Kent Meridian
11.28
nwi
2
6
Harris, Brandon
11
Kent Meridian
11.29
nwi
2
7
Smith, Andrew
12
Kent Meridian
11.35
nwi
1
8
Dattilo, Dan
11
Rogers-Puyallup
11.41
nwi
1
7
Goode, Donavin
12
Rogers-Puyallup
11.48
nwi
2
8
Maxie, Dominique
11
Todd Beamer
11.56
nwi
2
Mixed 100m Wheel Chair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rimestad, Travis
12
Bethel
20.29
nwi
1
2
Ralphs, Kyle
12
Decatur
22.90
nwi
1
3
Morrison, Olivia
11
Decatur
27.76
nwi
1
Mens 200m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rathbun, Anthony
12
Spanaway Lake
21.89
nwi
1
1
Dockery, Rahmel
11
Curtis
21.92
nwi
2
2
McNeal, Maurice
12
Federal Way
21.94
nwi
1
2
Pinson, Trenton
12
Federal Way
22.38
nwi
2
3
Porter, Christian
11
Curtis
22.60
nwi
1
4
Thummel-Gra, Austin
11
Rogers-Puyallup
22.81
nwi
1
5
Jones, David
11
Kent Meridian
22.88
nwi
1
3
Jeong, Aaron
11
Thomas Jefferson
22.92
nwi
2
4
Ochoa, Isaac
11
Decatur
22.94
nwi
2
5
Malone, Allen
10
Auburn
23.09
nwi
2
6
Smith, Andrew
12
Kent Meridian
23.11
nwi
1
6
Fletcher, Dylan
12
Bethel
23.20
nwi
2
7
Askew, Tristan
12
Kentwood
23.20
nwi
1
8
Priggett, Shawn
10
Todd Beamer
23.49
nwi
1
7
Clarke, Justin
12
Graham-Kapowsin
23.50
nwi
2
8
Westendorf, Bralen
9
Kentridge
23.80
nwi
2
Mixed 200m Wheel Chair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rimestad, Travis
12
Bethel
40.91
nwi
1
2
Ralphs, Kyle
12
Decatur
43.38
nwi
1
Mens 400m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McNeal, Maurice
12
Federal Way
49.14
1
2
McNeal, Ezekiel
9
Federal Way
49.69
1
3
Daigre, Derrick
11
Kent Meridian
50.03
1
4
Thummel-Gra, Austin
11
Rogers-Puyallup
50.15
1
5
Jones, Derek
10
Rogers-Puyallup
50.39
1
6
Tate, Michael
9
Federal Way
51.18
1
7
Faulkner, Tyrone
12
Decatur
51.26
1
8
Ochoa, Isaac
11
Decatur
51.80
1
9
Jackson, Prescott
12
Kent Meridian
51.94
1
10
Seid, Jeff
10
Kentridge
51.96
1
Mens 400m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
McNeal, Maurice
12
Federal Way
49.14
1
1
McNeal, Ezekiel
9
Federal Way
49.69
2
2
Daigre, Derrick
11
Kent Meridian
50.03
1
2
Thummel-Gra, Austin
11
Rogers-Puyallup
50.15
2
3
Jones, Derek
10
Rogers-Puyallup
50.39
1
4
Tate, Michael
9
Federal Way
51.18
1
5
Faulkner, Tyrone
12
Decatur
51.26
1
3
Ochoa, Isaac
11
Decatur
51.80
2
4
Jackson, Prescott
12
Kent Meridian
51.94
2
5
Allen, Madison
12
Auburn Riverside
51.96
2
6
Seid, Jeff
10
Kentridge
51.96
1
6
Smith, Andrew
12
Kent Meridian
52.29
2
7
Arapis, Nick
12
Emerald Ridge
52.46
2
7
Hollandswo, Spencer
12
Rogers-Puyallup
52.78
1
8
Eidsmoe, Sean
10
Todd Beamer
53.09
1
8
Royal, Tyler
12
Kentlake
54.69
2
Mixed 400m Wheel Chair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ralphs, Kyle
12
Decatur
1:42.11
1
Mens 800m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Krotzer, Kenny
12
Auburn Riverside
1:53.23
1
1
Daigre, Derrick
11
Kent Meridian
1:53.58
2
2
Pettit, Tim
12
Kentwood
1:53.60
2
2
Jorgensen, Jesse
12
Puyallup
1:57.20
1
3
Allen, Madison
12
Auburn Riverside
1:58.53
2
3
Brown, Dylan
11
Auburn Riverside
1:58.71
1
4
Caldwell, Andrew
12
Curtis
1:58.85
2
5
Horton, Alex
11
Kentridge
1:58.93
2
4
Lunder, Danny
10
Kentwood
1:59.52
1
5
Crews, Patrick
11
Federal Way
1:59.77
1
6
Thompson-Wa, Jordan
11
Kent Meridian
2:00.90
1
6
Massimino, Kevin
12
Kentwood
2:01.06
2
7
Oliphant, Brian
12
Kentlake
2:01.09
1
8
Eidsmoe, Sean
10
Todd Beamer
2:01.75
1
7
Wolf, Grayson
11
Federal Way
2:02.84
2
8
Tedrick, Cody
11
Auburn
2:03.07
2
Mens 1600m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Krotzer, Kenny
12
Auburn Riverside
4:18.98
1
2
Ferguson, Will
11
Curtis
4:20.48
1
3
Braxmeyer, Chase
11
Thomas Jefferson
4:21.05
1
4
Campbell, Casey
12
Tahoma
4:22.23
1
5
Williams, Deshawn
12
Federal Way
4:23.93
1
6
Baklund, Jeff
12
Thomas Jefferson
4:24.69
1
7
Schroll, Chris
12
Emerald Ridge
4:24.83
1
8
Simon, Meron
11
Federal Way
4:25.08
1
9
Krotzer, Korey
10
Auburn Riverside
4:26.55
1
10
Caldwell, Daniel
12
Curtis
4:26.89
1
11
McCranie, Cody
10
Auburn
4:27.34
1
12
Ward, Garth
11
Todd Beamer
4:28.94
1
13
Brown, Dylan
11
Auburn Riverside
4:34.83
1
14
McClellan, Andrew
12
Curtis
4:35.63
1
15
Lunder, Danny
10
Kentwood
4:36.44
1
16
Caldwell, Andrew
12
Curtis
4:36.64
1
Mens 3200m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Krotzer, Kenny
12
Auburn Riverside
9:19.21
1
2
Campbell, Casey
12
Tahoma
9:30.01
1
3
Braxmeyer, Chase
11
Thomas Jefferson
9:31.38
1
4
Ferguson, Will
11
Curtis
9:36.04
1
5
Krotzer, Korey
10
Auburn Riverside
9:37.23
1
6
Schroll, Chris
12
Emerald Ridge
9:42.93
1
7
Gesell, Nate
12
Auburn Riverside
9:43.32
1
8
Caldwell, Daniel
12
Curtis
9:45.11
1
9
Simon, Meron
11
Federal Way
9:48.24
1
10
Brown, Dylan
11
Auburn Riverside
9:48.58
1
11
Miles, Jeff
11
Auburn Riverside
9:48.87
1
12
Hanson, Keefe
11
Auburn Riverside
9:55.99
1
13
McClellan, Andrew
12
Curtis
9:56.89
1
14
Dagley, James
9
Tahoma
10:05.94
1
15
Horton, Alex
11
Kentridge
10:14.66
1
16
Lawrence, Nic
11
Auburn Riverside
10:21.00
1
Mens 110m Hurdles 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Okazaki, Cory
12
Emerald Ridge
14.47
nwi
1
2
Shelby, Robert
12
Federal Way
14.58
nwi
1
3
Kamara, Abu
9
Kent Meridian
14.72
nwi
1
4
Jainga, Jordan
12
Kentwood
14.80
nwi
1
5
Wilcher, Jacob
12
Kentwood
15.19
nwi
1
6
Stubblefi, Terrance
11
Rogers-Puyallup
15.21
nwi
1
7
Garmon, Louis
12
Kent Meridian
15.27
nwi
1
8
Franklin-Thom, Shaq
12
Kent Meridian
15.32
nwi
1
9
Sanford, Scott
12
Thomas Jefferson
15.39
nwi
1
10
Nelson, Collin
12
Bethel
15.43
nwi
1
Mens 110m Hurdles 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Okazaki, Cory
12
Emerald Ridge
14.47
nwi
2
1
Shelby, Robert
12
Federal Way
14.58
nwi
1
2
Kamara, Abu
9
Kent Meridian
14.72
nwi
1
2
Jainga, Jordan
12
Kentwood
14.80
nwi
2
3
Wilcher, Jacob
12
Kentwood
15.19
nwi
1
3
Stubblefi, Terrance
11
Rogers-Puyallup
15.21
nwi
2
4
Garmon, Louis
12
Kent Meridian
15.27
nwi
2
4
Franklin-Thom, Shaq
12
Kent Meridian
15.32
nwi
1
5
Sanford, Scott
12
Thomas Jefferson
15.39
nwi
1
6
Nelson, Collin
12
Bethel
15.43
nwi
1
5
Straus, Alex
11
Kentlake
15.51
nwi
2
6
Topps, Christopher
12
Kentridge
15.65
nwi
2
7
Blount, Andrew
12
Graham-Kapowsin
15.69
nwi
2
8
Zadneprovsk, Andrey
10
Auburn Riverside
15.76
nwi
2
7
Rochester, Kevin
12
Rogers-Puyallup
16.05
nwi
1
8
Tipton, Kaid
10
Kentridge
16.49
nwi
1
Mens 300m Hurdles 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Shelby, Robert
12
Federal Way
37.41
1
1
Okazaki, Cory
12
Emerald Ridge
39.01
2
2
Sanford, Scott
12
Thomas Jefferson
39.08
2
3
Zadneprovsk, Andrey
10
Auburn Riverside
40.06
2
2
Kamara, Abu
9
Kent Meridian
40.14
1
3
Goode, Donavin
12
Rogers-Puyallup
40.36
1
4
Hall, Shad
11
Kentlake
40.55
2
5
Blount, Andrew
12
Graham-Kapowsin
40.94
2
4
Mahaffie, John
11
Emerald Ridge
41.13
1
5
Wilcher, Jacob
12
Kentwood
41.19
1
6
McIntosh, Max
10
Rogers-Puyallup
41.59
2
6
Collins, Reggie
10
Kentridge
41.80
1
7
Osborne, Kyler
11
Emerald Ridge
41.85
1
8
Nelson, Collin
12
Bethel
42.22
1
7
Wright, Larren
12
Kent Meridian
42.25
2
8
Jainga, Jordan
12
Kentwood
42.41
2
Mens 4x100m Relay 4A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McNeal
,
Pinson
,
Shelby
,
McNeal
Federal Way
41.93
1
2
Sweet
,
Rathbun
,
Makuupso
,
Wilkerso
Spanaway Lake
42.79
1
3
Arceneau
,
Harris
,
Jackson
,
Jones
Kent Meridian
42.87
1
4
Caviezel
,
McIntosh
,
Stubblef
,
Goode
Rogers-Puyallup
43.25
1
5
Iglesias
,
Pellum
,
Ochoa
,
Iglesias
Decatur
43.29
1
6
Maxie
,
Hitchcoc
,
Oyer
,
Priggett
Todd Beamer
43.60
1
7
Okazaki
,
Kovalesk
,
Hefner
,
Dobbins
Emerald Ridge
43.89
1
8
McKenzie
,
McKernan
,
Davis
,
Abrams
Kentridge
44.11
1
9
Mengistu
,
Jeong
,
Sanford
,
Sallee
Thomas Jefferson
44.62
1
10
Schwalli
,
McKeown
,
White
,
Clarke
Graham-Kapowsin
44.64
1
Mens 4x100m Relay 4A
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
McNeal
,
Pinson
,
Shelby
,
McNeal
Federal Way
41.93
1
1
Sweet
,
Rathbun
,
Makuupso
,
Wilkerso
Spanaway Lake
42.79
2
2
Arceneau
,
Harris
,
Jackson
,
Jones
Kent Meridian
42.87
2
2
Caviezel
,
McIntosh
,
Stubblef
,
Goode
Rogers-Puyallup
43.25
1
3
Iglesias
,
Pellum
,
Ochoa
,
Iglesias
Decatur
43.29
1
3
Maxie
,
Hitchcoc
,
Oyer
,
Priggett
Todd Beamer
43.60
2
4
Okazaki
,
Kovalesk
,
Hefner
,
Dobbins
Emerald Ridge
43.89
1
5
McKenzie
,
McKernan
,
Davis
,
Abrams
Kentridge
44.11
1
4
Mengistu
,
Jeong
,
Sanford
,
Sallee
Thomas Jefferson
44.62
2
6
Schwalli
,
McKeown
,
White
,
Clarke
Graham-Kapowsin
44.64
1
5
Scott
,
Wilcher
,
Maulupe
,
Askew
Kentwood
44.89
2
7
Cruz
,
Russo
,
Woods
,
Hagans
Auburn
44.97
1
6
Zadnepro
,
Lee
,
Bjornsta
,
Giovanet
Auburn Riverside
45.15
2
7
Cavanagh
,
Hall
,
Royal
,
Sturza
Kentlake
45.35
2
--
Warren
,
Dockery
,
Porter
,
Brooks
Curtis
DQ
2
Mens 4x400m Relay 4A
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
McNeal
,
Pinson
,
Shelby
,
McNeal
Federal Way
3:20.11
1
1
Hollands
,
Jones
,
Thummel-
,
Goode
Rogers-Puyallup
3:21.76
2
2
Arceneau
,
Jackson
,
Jones
,
Daigre
Kent Meridian
3:23.95
2
3
Carralez
,
Andrews
,
Krotzer
,
Allen
Auburn Riverside
3:27.49
2
2
Martinez
,
Smith
,
Hitchcoc
,
Maxie
Todd Beamer
3:27.58
1
4
McLaughl
,
Absten
,
Ottesen
,
Jorgense
Puyallup
3:27.65
2
3
Choun
,
Iglesias
,
Vivatson
,
Yarbroug
Decatur
3:27.97
1
5
Seid
,
Westendo
,
Collins
,
Horton
Kentridge
3:28.85
2
4
Baklund
,
Radford
,
Braxmeye
,
Iraheta
Thomas Jefferson
3:30.33
1
5
Massimin
,
Askew
,
Lunder
,
Pettit
Kentwood
3:30.34
1
6
Blount
,
Schwalli
,
White
,
Kennedy
Graham-Kapowsin
3:32.92
2
7
Okazaki
,
Treich
,
Osborne
,
Arapis
Emerald Ridge
3:33.83
2
8
Cavanagh
,
Royal
,
Thompson
,
Lobdell
Kentlake
3:34.00
2
6
Cruz
,
Woodard
,
McCranie
,
Malone
Auburn
3:36.57
1
--
Caldwell
,
Porter
,
Caldwell
,
Dockery
Curtis
DQ
1
Mens Shot Put 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eager, Derek
12
Tahoma
56-03.00
(17.15m)
1
2
Framke, Conor
12
Puyallup
50-07.00
(15.42m)
1
3
Conlan, Nick
11
Auburn
50-03.00
(15.32m)
1
4
Shelton, Danny
11
Auburn
50-02.50
(15.30m)
1
5
Lippel, Jake
11
Graham-Kapowsin
48-11.50
(14.92m)
1
6
Mendenhall, Dalton
11
Rogers-Puyallup
48-04.00
(14.73m)
1
7
Vlasenko, Mikhail
11
Thomas Jefferson
45-11.50
(14.01m)
1
8
Fualaau, Nicky
11
Todd Beamer
45-07.25
(13.90m)
1
9
Pulu, Jordan
10
Federal Way
45-05.50
(13.86m)
1
10
Williams, George
12
Federal Way
45-00.25
(13.72m)
1
11
Rubadue, Skyler
12
Tahoma
44-05.00
(13.54m)
1
12
Olive, Uso
10
Federal Way
43-05.50
(13.25m)
1
13
Ray, Shawn
11
Rogers-Puyallup
42-10.00
(13.06m)
1
14
Robinson, Austin
12
Kentridge
41-09.75
(12.74m)
1
15
Rios, Junior
11
Spanaway Lake
41-00.00
(12.50m)
1
--
Kwon, Jonathan
12
Kentridge
ND
(--)
1
Mixed Shot Put Wheel Chair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Westrick, Macy
10
Decatur
4-01.00
(1.24m)
1
Mens Discus 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eager, Derek
12
Tahoma
173-03
(52.81m)
1
2
Conlan, Nick
11
Auburn
161-11
(49.35m)
1
3
Rubadue, Skyler
12
Tahoma
136-08
(41.66m)
1
4
Kwon, Jonathan
12
Kentridge
135-11
(41.43m)
1
5
Walker, Elijah
12
Kent Meridian
133-07
(40.72m)
1
6
Jowett, Andrew
12
Decatur
130-08
(39.83m)
1
7
Vlasenko, Mikhail
11
Thomas Jefferson
130-07
(39.80m)
1
8
Fualaau, Nicky
11
Todd Beamer
130-02
(39.67m)
1
9
Ragazzo, Joel
10
Bethel
130-00
(39.62m)
1
10
Shelton, Danny
11
Auburn
129-06
(39.47m)
1
11
Rios, Junior
11
Spanaway Lake
126-05
(38.53m)
1
12
McKendal, Robert
11
Spanaway Lake
126-02
(38.46m)
1
13
Martin, Henry
11
Auburn
121-07
(37.06m)
1
14
Ray, Shawn
11
Rogers-Puyallup
117-08
(35.86m)
1
14
Jewett, Tyler
11
Kentlake
117-08
(35.86m)
1
16
Sullivan, Patrick
11
Spanaway Lake
116-03
(35.43m)
1
Mixed Discus Wheel Chair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Figueroa, Jose
11
Auburn
22-01
(6.73m)
1
Mens Javelin 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eager, Derek
12
Tahoma
206-06
(62.94m)
1
2
Pratt, Max
11
Auburn
179-01
(54.58m)
1
3
Roy, Mike
12
Kentwood
159-02
(48.51m)
1
4
Brennan, Paul
12
Kentwood
158-05
(48.29m)
1
5
Brown, Kevin
11
Kentridge
155-02
(47.29m)
1
6
Ragazzo, Joel
10
Bethel
152-08
(46.53m)
1
7
Osborne, Kyler
11
Emerald Ridge
151-11
(46.30m)
1
8
Jowett, Nathan
11
Federal Way
147-08
(45.01m)
1
9
Lippel, Jake
11
Graham-Kapowsin
147-07
(44.98m)
1
10
Hoevet, Madison
12
Auburn Riverside
140-04
(42.77m)
1
11
Martin, Henry
11
Auburn
139-11
(42.65m)
1
12
Vlasenko, Mikhail
11
Thomas Jefferson
139-11
(42.65m)
1
13
Giles, Keegan
11
Thomas Jefferson
139-05
(42.49m)
1
14
Johnson, Kyle
12
Curtis
132-08
(40.44m)
1
15
Reinhart, Thomas
12
Kent Meridian
132-04
(40.34m)
1
16
Wernet, Jordan
10
Decatur
119-01
(36.30m)
1
Mens High Jump 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dockery, Rahmel
11
Curtis
6-08.00
(2.03m)
1
2
Zadneprovsk, Andrey
10
Auburn Riverside
6-03.00
(1.91m)
1
3
Hall, Shad
11
Kentlake
6-02.00
(1.88m)
1
4
Lopes, Devon
11
Bethel
6-01.00
(1.85m)
1
5
Straus, Alex
11
Kentlake
6-00.00
(1.83m)
1
10
French, Michael
11
Tahoma
5-10.00
(1.78m)
1
11
Thompson, Drew
10
Decatur
5-10.00
(1.78m)
1
6
McEleney, Kramer
11
Kentridge
5-10.00
(1.78m)
1
7
Sweet, Drakkar
11
Spanaway Lake
5-10.00
(1.78m)
1
8
Tucker, D'Londo
9
Federal Way
5-10.00
(1.78m)
1
9
Jowett, Nathan
11
Federal Way
5-10.00
(1.78m)
1
12
Martinez, Bronson
11
Todd Beamer
5-08.00
(1.73m)
1
13
Gholston, Rahmad
11
Spanaway Lake
5-08.00
(1.73m)
1
14
Wilkerson, Brian
11
Spanaway Lake
5-06.00
(1.68m)
1
14
Davis, Jimmie
9
Kentridge
5-06.00
(1.68m)
1
16
Alter, Orlando
12
Kent Meridian
5-06.00
(1.68m)
1
17
Nichols, Nathaniel
10
Tahoma
5-06.00
(1.68m)
1
--
Jones, Johnny
11
Rogers-Puyallup
NH
(--)
1
Mens Long Jump 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harris, Brandon
11
Kent Meridian
22-08.25
(6.92m)
nwi
1
2
Dockery, Rahmel
11
Curtis
22-07.25
(6.89m)
nwi
1
3
DeLaRosa, Wilfred
12
Auburn Riverside
21-09.50
(6.64m)
nwi
1
4
Rathbun, Anthony
12
Spanaway Lake
21-04.50
(6.52m)
nwi
1
5
Tate, Michael
9
Federal Way
21-02.75
(6.47m)
nwi
1
6
Stubblefi, Terrance
11
Rogers-Puyallup
20-11.50
(6.39m)
nwi
1
7
Goode, Donavin
12
Rogers-Puyallup
20-11.25
(6.38m)
nwi
1
8
Kelly, Tre
12
Decatur
20-10.25
(6.36m)
nwi
1
9
Sallee, Michael
12
Thomas Jefferson
20-07.50
(6.29m)
nwi
1
10
Kuwick, Jesse
12
Graham-Kapowsin
20-05.50
(6.24m)
nwi
1
11
Garmon, Louis
12
Kent Meridian
20-00.50
(6.11m)
nwi
1
12
Wilson, Danny
9
Kentridge
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
13
Cordova, Justin
10
Kentridge
19-03.00
(5.87m)
nwi
1
14
Esekielu, TJ
11
Todd Beamer
18-07.00
(5.66m)
nwi
1
15
Fletcher, Dylan
12
Bethel
17-05.50
(5.32m)
nwi
1
--
Alter, Orlando
12
Kent Meridian
DQ
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Garmon, Louis
12
Kent Meridian
46-00.50
(14.03m)
nwi
2
1
Harris, Brandon
11
Kent Meridian
45-08.50
(13.93m)
nwi
1
2
DeLaRosa, Wilfred
12
Auburn Riverside
43-03.25
(13.19m)
nwi
1
3
Sanford, Scott
12
Thomas Jefferson
42-04.75
(12.92m)
nwi
1
4
Makuupson, Marqui
11
Spanaway Lake
42-00.75
(12.82m)
nwi
1
5
Sallee, Michael
12
Thomas Jefferson
41-11.75
(12.80m)
nwi
1
6
Jones, Johnny
11
Rogers-Puyallup
41-08.50
(12.71m)
nwi
1
7
Mengistu, Yobel
10
Thomas Jefferson
41-03.50
(12.59m)
nwi
1
8
Stubblefi, Terrance
11
Rogers-Puyallup
40-11.75
(12.49m)
nwi
1
9
Gilje, Cody
12
Tahoma
40-06.00
(12.34m)
nwi
1
10
Bostic, Jordan
12
Rogers-Puyallup
39-11.00
(12.17m)
nwi
1
11
Kelly, Tre
12
Decatur
39-09.00
(12.12m)
nwi
1
12
Johnson, DJ
12
Kent Meridian
39-03.50
(11.98m)
nwi
1
13
Reich, Shaquille
10
Graham-Kapowsin
39-01.25
(11.92m)
nwi
1
14
Hammond, Henry
9
Kent Meridian
36-09.75
(11.22m)
nwi
1
Mens Pole Vault 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reinhart, Thomas
12
Kent Meridian
13-00.00
(3.96m)
1
2
Barner, Matt
12
Thomas Jefferson
13-00.00
(3.96m)
1
3
Komoto, Keenan
12
Kent Meridian
13-00.00
(3.96m)
1
4
Burzo, Andrew
12
Kentlake
12-06.00
(3.81m)
1
4
Otis, Travis
12
Bethel
12-06.00
(3.81m)
1
6
Lemmon, Nick
12
Kent Meridian
12-06.00
(3.81m)
1
10
Buslon, Joey
11
Kentridge
11-06.00
(3.51m)
1
7
Chun, Matthew
11
Federal Way
11-06.00
(3.51m)
1
7
Volland, Jonathan
12
Thomas Jefferson
11-06.00
(3.51m)
1
9
Alupay, Eddie
12
Auburn Riverside
11-06.00
(3.51m)
1
11
Young, Christopher
11
Kentridge
11-00.00
(3.35m)
1
12
Browne, Zach
10
Tahoma
11-00.00
(3.35m)
1
13
Oxborrow, Bryant
12
Kentlake
11-00.00
(3.35m)
1
13
Schwallie, Grant
12
Graham-Kapowsin
11-00.00
(3.35m)
1
15
Jowett, Nathan
11
Federal Way
10-06.00
(3.20m)
1
16
Thomas, Brendan
12
Decatur
10-06.00
(3.20m)
1
17
Warner, Steele
11
Kentwood
10-06.00
(3.20m)
1
18
Roy, Mike
12
Kentwood
10-06.00
(3.20m)
1
19
Fuller, Cody
12
Graham-Kapowsin
10-00.00
(3.05m)
1
--
Thompson, Drew
10
Decatur
NH
(--)
1
Womens 100m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gates, Majerae
9
Federal Way
12.18
nwi
1
2
DeHart, Holly
11
Kentwood
12.27
nwi
1
3
Mitchell, Kishia
12
Rogers-Puyallup
12.29
nwi
1
4
Hoskie, Lauren
12
Bethel
12.56
nwi
1
5
Moorehead, Midori
12
Puyallup
12.57
nwi
1
6
Varela, Madelayne
10
Kentlake
12.59
nwi
1
7
Scott, Martesha
11
Kent Meridian
12.63
nwi
1
8
McKinney, Mande
11
Tahoma
12.73
nwi
1
9
Bell, Keyana
12
Spanaway Lake
12.74
nwi
1
10
Davis, Sydney
12
Rogers-Puyallup
12.81
nwi
1
Womens 100m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gates, Majerae
9
Federal Way
12.18
nwi
2
1
DeHart, Holly
11
Kentwood
12.27
nwi
1
2
Mitchell, Kishia
12
Rogers-Puyallup
12.29
nwi
2
2
Hoskie, Lauren
12
Bethel
12.56
nwi
1
3
Moorehead, Midori
12
Puyallup
12.57
nwi
2
3
Varela, Madelayne
10
Kentlake
12.59
nwi
1
4
Scott, Martesha
11
Kent Meridian
12.63
nwi
2
5
McKinney, Mande
11
Tahoma
12.73
nwi
2
4
Bell, Keyana
12
Spanaway Lake
12.74
nwi
1
5
Davis, Sydney
12
Rogers-Puyallup
12.81
nwi
1
6
Jensen, Kassie
11
Tahoma
12.84
nwi
1
6
Williams, Brandi
9
Auburn Riverside
13.02
nwi
2
7
Wilson, Danyell
12
Kentridge
13.06
nwi
1
8
Warrior, Bailey
11
Thomas Jefferson
13.18
nwi
1
7
Woods, Kelsi
10
Spanaway Lake
13.35
nwi
2
--
Starks, Miko
11
Curtis
DQ
nwi
2
Womens 200m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Mitchell, Kishia
12
Rogers-Puyallup
24.77
nwi
1
2
DeHart, Holly
11
Kentwood
24.84
nwi
1
1
Stueckle, Kayla
12
Emerald Ridge
25.17
nwi
2
3
Varela, Madelayne
10
Kentlake
25.52
nwi
1
2
Davis, Sydney
12
Rogers-Puyallup
25.62
nwi
2
3
Winters, Haley
10
Bethel
25.70
nwi
2
4
Proctor-Gu, Quincie
11
Kentwood
25.76
nwi
2
4
Scott, Martesha
11
Kent Meridian
26.03
nwi
1
5
Moorehead, Midori
12
Puyallup
26.04
nwi
1
5
Bell, Keyana
12
Spanaway Lake
26.05
nwi
2
6
Thomas, Sonja
12
Auburn
26.13
nwi
2
6
Jensen, Kassie
11
Tahoma
26.33
nwi
1
7
Garrett, Zhitaya
12
Kent Meridian
26.59
nwi
2
7
Hammock, Paige
9
Tahoma
26.68
nwi
1
8
Williams, Brandi
9
Auburn Riverside
26.90
nwi
1
8
Warrior, Bailey
11
Thomas Jefferson
27.25
nwi
2
Womens 400m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mitchell, Kishia
12
Rogers-Puyallup
57.76
1
2
Varela, Madelayne
10
Kentlake
58.37
1
3
Onosko, Jaclyn
12
Kentridge
58.92
1
4
McCann, Jordan
12
Bethel
59.59
1
5
Lawrence, Hayley
12
Bethel
1:00.13
1
6
Wareham, Dana
12
Kentwood
1:00.31
1
7
Richmond, Cassidy
10
Tahoma
1:01.11
1
8
Moorehead, Midori
12
Puyallup
1:01.38
1
9
Stueckle, Kimmie
10
Emerald Ridge
1:01.39
1
10
O'Hara, Stephanie
9
Kent Meridian
1:01.81
1
Womens 400m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Mitchell, Kishia
12
Rogers-Puyallup
57.76
1
1
Varela, Madelayne
10
Kentlake
58.37
2
2
Onosko, Jaclyn
12
Kentridge
58.92
1
2
McCann, Jordan
12
Bethel
59.59
2
3
Lawrence, Hayley
12
Bethel
1:00.13
1
3
Wareham, Dana
12
Kentwood
1:00.31
2
4
Richmond, Cassidy
10
Tahoma
1:01.11
2
5
Moorehead, Midori
12
Puyallup
1:01.38
2
6
Stueckle, Kimmie
10
Emerald Ridge
1:01.39
2
4
O'Hara, Stephanie
9
Kent Meridian
1:01.81
1
5
Walker, Sydney
11
Thomas Jefferson
1:02.15
1
7
Arizpe, Bianca
9
Federal Way
1:02.44
2
6
Haverfield, Sierra
12
Tahoma
1:02.74
1
7
Woods, Kelsi
10
Spanaway Lake
1:03.28
1
8
Hooks, Brianna
9
Tahoma
1:03.94
1
8
MacIsaac, Courtney
12
Auburn Riverside
1:04.20
2
Womens 800m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Johnson, Jasmine
11
Federal Way
2:16.41
2
1
McCann, Jordan
12
Bethel
2:18.47
1
2
Kartes, Taylor
12
Todd Beamer
2:19.63
1
3
Clawson, Lauren
11
Tahoma
2:19.65
1
4
McNally, Megan
10
Kentwood
2:20.03
1
2
Brown, Cassidy
9
Auburn Riverside
2:20.10
2
3
Shiroishi, Molly
10
Kentridge
2:22.07
2
4
Olson, Chelsea
11
Tahoma
2:23.68
2
5
Deck, Lindsay
12
Tahoma
2:24.84
1
5
Horn, Carly
9
Kentwood
2:26.52
2
6
Luther, Savannah
10
Kentwood
2:26.61
1
6
Belter, Sarah
12
Kentwood
2:26.77
2
7
Slater, Blair
12
Tahoma
2:28.70
2
7
Jackson, Lindsey
9
Thomas Jefferson
2:29.50
1
8
Hope, Joey
10
Puyallup
2:30.16
1
8
Zukowski, Ariana
11
Tahoma
2:35.93
2
Womens 1600m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Atwood, Rachel
10
Auburn Riverside
5:11.73
1
2
Martin, Alexia
10
Kent Meridian
5:13.17
1
3
Brown, Cassidy
9
Auburn Riverside
5:15.71
1
4
Wilczynski, Carly
11
Emerald Ridge
5:16.64
1
5
Clawson, Lauren
11
Tahoma
5:17.96
1
6
Johnson, Jasmine
11
Federal Way
5:18.19
1
7
Mock, Julianna
10
Tahoma
5:21.36
1
8
Zellerhoff, Tori
10
Decatur
5:23.41
1
9
Shatto, Ashley
10
Rogers-Puyallup
5:23.57
1
10
Olson, Chelsea
11
Tahoma
5:23.82
1
11
Printz, Lacey
12
Thomas Jefferson
5:25.43
1
12
Ulland, Kailey
11
Kentwood
5:27.04
1
13
Duty, Lauren
10
Tahoma
5:35.10
1
14
Hansen, Amy
9
Kentridge
5:41.48
1
15
Luther, Savannah
10
Kentwood
5:43.29
1
16
Belter, Sarah
12
Kentwood
5:44.78
1
Womens 3200m 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Atwood, Rachel
10
Auburn Riverside
11:12.60
1
2
Wilczynski, Carly
11
Emerald Ridge
11:20.11
1
3
Martin, Alexia
10
Kent Meridian
11:25.81
1
4
Mock, Julianna
10
Tahoma
11:33.53
1
5
Slater, Blair
12
Tahoma
11:42.22
1
6
McCabe, Megan
12
Auburn Riverside
11:43.76
1
7
Kiyohara, Leah
10
Thomas Jefferson
11:44.87
1
8
Printz, Lacey
12
Thomas Jefferson
11:47.34
1
9
Ulland, Kailey
11
Kentwood
11:47.98
1
10
Zellerhoff, Tori
10
Decatur
11:50.76
1
11
Jaenicke, Monica
12
Thomas Jefferson
11:58.03
1
12
Mittelstaed, Hannah
12
Tahoma
11:59.98
1
13
deCarteret, Anna
9
Auburn
12:00.78
1
14
Oosterho, Elizabeth
9
Tahoma
12:00.82
1
15
Duerson, Emily
11
Tahoma
12:30.63
1
16
Saunders, Lauren
9
Auburn Riverside
12:51.24
1
Womens 100m Hurdles 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stueckle, Kayla
12
Emerald Ridge
14.52
nwi
1
2
Latimer, Tate
12
Tahoma
15.07
nwi
1
3
Goodlow, Aiesha
12
Kentwood
15.80
nwi
1
4
Haverfield, Sierra
12
Tahoma
15.88
nwi
1
5
Douglas, Mikayla
10
Puyallup
15.95
nwi
1
6
Fuller, Tiara
12
Federal Way
15.96
nwi
1
7
Hickel, Mackenzie
12
Todd Beamer
16.32
nwi
1
8
Butler, Alaina
12
Decatur
16.46
nwi
1
9
Lanza, Tori
9
Kentlake
16.67
nwi
1
10
Yamada, Paige
11
Rogers-Puyallup
16.75
nwi
1
Womens 100m Hurdles 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stueckle, Kayla
12
Emerald Ridge
14.52
nwi
1
1
Latimer, Tate
12
Tahoma
15.07
nwi
2
2
Goodlow, Aiesha
12
Kentwood
15.80
nwi
1
3
Haverfield, Sierra
12
Tahoma
15.88
nwi
1
4
Douglas, Mikayla
10
Puyallup
15.95
nwi
1
2
Fuller, Tiara
12
Federal Way
15.96
nwi
2
3
Hickel, Mackenzie
12
Todd Beamer
16.32
nwi
2
4
Butler, Alaina
12
Decatur
16.46
nwi
2
5
Lanza, Tori
9
Kentlake
16.67
nwi
1
5
Yamada, Paige
11
Rogers-Puyallup
16.75
nwi
2
6
Karout, Linda
9
Auburn
16.79
nwi
2
6
Carpenter, Amelia
11
Kentridge
17.13
nwi
1
7
Thiel, Kaylene
11
Kentwood
17.28
nwi
2
8
Cho, Stephanie
10
Todd Beamer
17.43
nwi
2
7
Jordan, Sarah
11
Puyallup
17.54
nwi
1
8
Haverfield, Savanna
9
Tahoma
18.27
nwi
1
Womens 300m Hurdles 4A
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Stueckle, Kayla
12
Emerald Ridge
42.68
1
1
Latimer, Tate
12
Tahoma
45.46
2
2
Lawrence, Hayley
12
Bethel
45.70
1
2
Fuller, Tiara
12
Federal Way
45.70
2
3
Hickel, Mackenzie
12
Todd Beamer
47.03
2
4
Lanza, Tori
9
Kentlake
47.65
2
3
Haverfield, Sierra
12
Tahoma
47.80
1
5
Heidecker, Mikail
11
Emerald Ridge
47.82
2
4
Dahl, Lindsey
10
Thomas Jefferson
48.03
1
5
Chinchar, Erin
11
Kentwood
49.25
1
6
Jeric, Sarah
11
Tahoma
49.91
1
6
Manchik, Diane
10
Auburn Riverside
50.18
2
7
Horsley, Kiara
10
Rogers-Puyallup
51.18
1
7
Holloway, Tianna
11
Bethel
51.33
2
8
Thiel, Kaylene
11
Kentwood
51.44
2
8
Henry, Malaika
9
Kent Meridian
51.69
1
Womens 4x100m Relay 4A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Arizpe
,
Roland
,
Belhumeu
,
Gates
Federal Way
49.29
1
2
Patterso
,
Scott
,
Nelthrop
,
Garrett
Kent Meridian
49.54
1
3
Jensen
,
Richmond
,
Hammock
,
McKinney
Tahoma
49.55
1
4
Sullivan
,
Rogalla
,
Saddler
,
Kartes
Todd Beamer
49.75
1
5
Bertelse
,
Lake
,
Onosko
,
McLemore
Kentridge
49.76
1
6
Armstead
,
Meyers
,
Proctor-
,
Davis
Kentwood
50.69
1
7
Davis
,
Yamada
,
Horsley
,
Jones
Rogers-Puyallup
51.02
1
8
Starks
,
King
,
Larsen
,
Davis
Curtis
51.65
1
9
Boetthce
,
Malkuch
,
Douglas
,
Waldow
Puyallup
52.36
1
10
Morgan
,
Pollard
,
Olsen
,
Thomas
Auburn
52.79
1
Womens 4x100m Relay 4A
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Arizpe
,
Roland
,
Belhumeu
,
Gates
Federal Way
49.29
2
2
Patterso
,
Scott
,
Nelthrop
,
Garrett
Kent Meridian
49.54
2
1
Jensen
,
Richmond
,
Hammock
,
McKinney
Tahoma
49.55
1
3
Sullivan
,
Rogalla
,
Saddler
,
Kartes
Todd Beamer
49.75
2
4
Bertelse
,
Lake
,
Onosko
,
McLemore
Kentridge
49.76
2
2
Armstead
,
Meyers
,
Proctor-
,
Davis
Kentwood
50.69
1
3
Davis
,
Yamada
,
Horsley
,
Jones
Rogers-Puyallup
51.02
1
4
Starks
,
King
,
Larsen
,
Davis
Curtis
51.65
1
5
Boetthce
,
Malkuch
,
Douglas
,
Waldow
Puyallup
52.36
1
6
Morgan
,
Pollard
,
Olsen
,
Thomas
Auburn
52.79
1
5
Clemenso
,
Jadin
,
Swanson
,
Thompson
Graham-Kapowsin
53.32
2
7
Coon
,
Gillyard
,
Morgan
,
Collier
Auburn Riverside
53.54
1
6
Blanton
,
Bubsey
,
Haynes
,
Wells
Kentlake
56.11
2
Womens 4x200m Relay 4A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Goodlow
,
DeHart
,
Proctor-
,
Wareham
Kentwood
1:42.74
1
2
Davis
,
Mitchell
,
Yamada
,
Horsley
Rogers-Puyallup
1:42.96
1
3
Jensen
,
Hammock
,
McKinney
,
Latimer
Tahoma
1:43.18
1
4
O'Hara
,
Scott
,
Nelthrop
,
Garrett
Kent Meridian
1:45.14
1
5
Lake
,
Bertelse
,
Young
,
Onosko
Kentridge
1:45.84
1
6
Arizpe
,
Roland
,
Belhumeu
,
Gates
Federal Way
1:46.02
1
7
Sullivan
,
Rogalla
,
Saddler
,
Kartes
Todd Beamer
1:46.29
1
8
Printz
,
Beer
,
Warrior
,
Walker
Thomas Jefferson
1:48.56
1
9
Boetthce
,
Malkuch
,
Moorehea
,
Salazar
Puyallup
1:48.75
1
10
Thomas
,
Morgan
,
Pollard
,
Olsen
Auburn
1:49.30
1
Womens 4x200m Relay 4A
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Goodlow
,
DeHart
,
Proctor-
,
Wareham
Kentwood
1:42.74
1
1
Davis
,
Mitchell
,
Yamada
,
Horsley
Rogers-Puyallup
1:42.96
2
2
Jensen
,
Hammock
,
McKinney
,
Latimer
Tahoma
1:43.18
1
3
O'Hara
,
Scott
,
Nelthrop
,
Garrett
Kent Meridian
1:45.14
1
2
Lake
,
Bertelse
,
Young
,
Onosko
Kentridge
1:45.84
2
3
Arizpe
,
Roland
,
Belhumeu
,
Gates
Federal Way
1:46.02
2
4
Sullivan
,
Rogalla
,
Saddler
,
Kartes
Todd Beamer
1:46.29
2
4
Printz
,
Beer
,
Warrior
,
Walker
Thomas Jefferson
1:48.56
1
5
Boetthce
,
Malkuch
,
Moorehea
,
Salazar
Puyallup
1:48.75
2
5
Thomas
,
Morgan
,
Pollard
,
Olsen
Auburn
1:49.30
1
6
Coon
,
Morgan
,
Collier
,
Manchik
Auburn Riverside
1:50.46
1
7
Thompson
,
Clemenso
,
Jadin
,
Swanson
Graham-Kapowsin
1:53.84
1
6
Blanton
,
Bubsey
,
Drotning
,
Wells
Kentlake
1:59.23
2
Womens 4x400m Relay 4A
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Proctor-
,
Davis
,
McNally
,
Wareham
Kentwood
4:00.95
2
1
Lawrence
,
Akana
,
Winters
,
McCann
Bethel
4:02.40
1
2
O'Hara
,
Martin
,
Garrett
,
Nelthrop
Kent Meridian
4:06.79
1
2
Hooks
,
Haverfie
,
Richmond
,
Latimer
Tahoma
4:07.31
2
3
MacIsaac
,
Atwood
,
Morgan
,
Brown
Auburn Riverside
4:12.94
2
3
Walker
,
Jones
,
Kiyohara
,
Printz
Thomas Jefferson
4:13.51
1
4
Ramos
,
Bertelse
,
Onosko
,
Sofinows
Kentridge
4:14.91
1
4
Nugent
,
Clark
,
Molver
,
Stueckle
Emerald Ridge
4:15.09
2
5
Hope
,
Potter
,
Boetthce
,
Spees
Puyallup
4:20.32
2
5
Kartes
,
Brown
,
Sullivan
,
Rogalla
Todd Beamer
4:21.82
1
6
Arizpe
,
Dixon
,
Johnson
,
Jones
Federal Way
4:24.28
1
7
Warren
,
Grawe
,
Larsen
,
Johnson
Curtis
4:24.46
1
6
Duncan
,
Herbert
,
Zellerho
,
Johnson
Decatur
4:25.93
2
7
Wells
,
Drotning
,
McGinnis
,
Blanton
Kentlake
4:33.35
2
8
Clark
,
Morgan
,
Shaver
,
deCarter
Auburn
4:33.37
2
Womens Shot Put 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adams, Kayla
11
Thomas Jefferson
42-11.00
(13.08m)
1
2
Toeaina, Alyx
10
Kentwood
39-09.00
(12.12m)
1
3
Tabb, Danielle
11
Bethel
39-04.00
(11.99m)
1
4
Coleman, Bev
10
Bethel
39-01.00
(11.91m)
1
5
Amundson, Amanda
11
Bethel
35-03.00
(10.74m)
1
6
Jones, Abria
12
Kent Meridian
34-02.00
(10.41m)
1
7
Cotter, Emily
12
Curtis
32-10.00
(10.01m)
1
8
Ward, Alivia
10
Tahoma
32-05.00
(9.88m)
1
9
Wilson, Siao
10
Auburn
32-02.00
(9.80m)
1
10
Rubadue, Saibra
11
Tahoma
32-01.00
(9.78m)
1
11
Cardenas, Gina
12
Auburn Riverside
31-10.00
(9.70m)
1
12
Debie, Lindzy
12
Decatur
31-06.00
(9.60m)
1
13
Wendel, Marissa
9
Decatur
31-05.00
(9.58m)
1
14
Quidichay, Tiffany
12
Todd Beamer
30-10.00
(9.40m)
1
15
Suarez, Gabriela
11
Kentlake
30-03.00
(9.22m)
1
16
Rawie, Megan
11
Kentwood
28-04.00
(8.64m)
1
Womens Discus 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adams, Kayla
11
Thomas Jefferson
128-00
(39.01m)
1
2
Toeaina, Alyx
10
Kentwood
125-03
(38.18m)
1
3
Tabb, Danielle
11
Bethel
118-06
(36.12m)
1
4
Jones, Abria
12
Kent Meridian
108-02
(32.97m)
1
5
Fulgham, Rose
12
Graham-Kapowsin
103-01
(31.42m)
1
6
Cotter, Emily
12
Curtis
101-05
(30.91m)
1
7
Fabeck, Sara
11
Graham-Kapowsin
100-02
(30.53m)
1
8
Hyde, Nadine
10
Tahoma
97-05
(29.69m)
1
9
Robinson, Jennica
10
Kentwood
97-04
(29.67m)
1
10
Rawie, Megan
11
Kentwood
97-00
(29.57m)
1
11
Coleman, Bev
10
Bethel
96-08
(29.46m)
1
12
Cardenas, Gina
12
Auburn Riverside
93-11
(28.63m)
1
13
Weston, Jennifer
12
Kentwood
92-02
(28.09m)
1
14
Zurfluh, Chelsey
12
Curtis
91-05
(27.86m)
1
15
Rubadue, Saibra
11
Tahoma
86-06
(26.37m)
1
16
Jones, Jamie
10
Federal Way
78-01
(23.80m)
1
Womens Javelin 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ansotigue, Kendra
12
Thomas Jefferson
108-08
(33.12m)
1
2
Dahl, Lindsey
10
Thomas Jefferson
108-08
(33.12m)
1
3
Toeaina, Alyx
10
Kentwood
107-04
(32.72m)
1
4
Seims, Kacie
10
Kentwood
104-11
(31.98m)
1
5
Onosko, Jaclyn
12
Kentridge
104-11
(31.98m)
1
6
Haverfield, Savanna
9
Tahoma
102-06
(31.24m)
1
7
Ragazzo, Karina
11
Bethel
92-09
(28.27m)
1
8
Pyatokha, Tetiana
12
Kent Meridian
92-04
(28.14m)
1
9
Lind, Amanda
9
Tahoma
91-07
(27.91m)
1
10
Cardenas, Gina
12
Auburn Riverside
91-05
(27.86m)
1
11
Zurfluh, Chelsey
12
Curtis
89-02
(27.18m)
1
12
Jones, Taryn
11
Auburn Riverside
86-00
(26.21m)
1
13
Starkel, Emily
12
Auburn Riverside
84-06
(25.76m)
1
14
Rumann, Alyssa
12
Kentwood
83-09
(25.53m)
1
15
Forehand, MaKenzie
11
Tahoma
79-07
(24.26m)
1
16
Robinson, Jennica
10
Kentwood
75-10
(23.11m)
1
Womens High Jump 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roland, Jaleecia
11
Federal Way
5-05.00
(1.65m)
1
2
Muskelly, Chelsea
10
Kent Meridian
5-04.00
(1.63m)
1
3
Jones, Nichole
12
Rogers-Puyallup
5-03.00
(1.60m)
1
4
Vaara, Miranda
9
Todd Beamer
5-02.00
(1.57m)
1
5
Weber, Alyssa
12
Curtis
5-01.00
(1.55m)
1
6
Bentley, Moriah
11
Todd Beamer
5-01.00
(1.55m)
1
7
Collins, Erin
12
Kentlake
5-00.00
(1.52m)
1
8
Jones, Elise
12
Auburn Riverside
5-00.00
(1.52m)
1
9
Horn, Carly
9
Kentwood
5-00.00
(1.52m)
1
10
Yost, Jesstine
12
Bethel
4-10.00
(1.47m)
1
11
White, Olivia
10
Puyallup
4-10.00
(1.47m)
1
12
Baldwin, Shanelle
10
Decatur
4-10.00
(1.47m)
1
13
Belhumeur, Dyesha
10
Federal Way
4-10.00
(1.47m)
1
14
Krantz, Kayla
11
Puyallup
4-10.00
(1.47m)
1
15
Henry, Malaika
9
Kent Meridian
4-08.00
(1.42m)
1
16
Cronic, Kelly
10
Curtis
4-08.00
(1.42m)
1
16
Salazar, Sabrina
11
Puyallup
4-08.00
(1.42m)
1
18
Hengl, Katelyn
9
Tahoma
4-06.00
(1.37m)
1
18
Stanley, Fallon
10
Spanaway Lake
4-06.00
(1.37m)
1
18
Davis, Alena
11
Kentwood
4-06.00
(1.37m)
1
21
Morgan, Kelsey
11
Auburn
4-06.00
(1.37m)
1
21
Blanton, Christin
12
Kentlake
4-06.00
(1.37m)
1
23
Melton, Mikayla
9
Tahoma
4-06.00
(1.37m)
1
23
Watson, Chloe
9
Kent Meridian
4-06.00
(1.37m)
1
--
Chinchar, Erin
11
Kentwood
NH
(--)
1
Womens Long Jump 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Walton, Bianca
12
Tahoma
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
2
Stueckle, Kayla
12
Emerald Ridge
17-11.75
(5.48m)
nwi
1
3
DeHart, Holly
11
Kentwood
17-05.50
(5.32m)
nwi
1
4
Lake, Katie
10
Kentridge
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
5
Goodlow, Aiesha
12
Kentwood
16-11.75
(5.18m)
nwi
1
6
Rodseth, Alli
10
Auburn Riverside
16-11.00
(5.16m)
nwi
1
7
Dahl, Lindsey
10
Thomas Jefferson
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
8
Roland, Jaleecia
11
Federal Way
16-05.25
(5.01m)
nwi
1
10
Jones, Nichole
12
Rogers-Puyallup
16-03.75
(4.97m)
nwi
1
9
Williams, Brandi
9
Auburn Riverside
16-03.75
(4.97m)
nwi
1
11
Thomas, Sonja
12
Auburn
16-02.75
(4.95m)
nwi
1
12
Dixon, Chantel
11
Federal Way
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
13
Cortes, Emma
12
Todd Beamer
15-08.50
(4.79m)
nwi
1
14
Rogalla, Sydney
10
Todd Beamer
15-06.75
(4.74m)
nwi
1
15
Butler, Alaina
12
Decatur
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
16
Davis, Monika
10
Curtis
14-09.75
(4.51m)
nwi
1
Womens Triple Jump 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Walton, Bianca
12
Tahoma
39-09.00
(12.12m)
nwi
1
2
Dahl, Lindsey
10
Thomas Jefferson
37-09.00
(11.51m)
nwi
1
3
Stueckle, Kimmie
10
Emerald Ridge
36-09.00
(11.20m)
nwi
1
4
King, Keza
11
Curtis
36-03.00
(11.05m)
nwi
1
5
Roland, Jaleecia
11
Federal Way
35-07.50
(10.86m)
nwi
1
6
Starks, Miko
11
Curtis
34-10.00
(10.62m)
nwi
1
7
Cortes, Emma
12
Todd Beamer
34-06.50
(10.53m)
nwi
1
8
Belhumeur, Dyesha
10
Federal Way
34-04.00
(10.46m)
nwi
1
9
Butler, Alaina
12
Decatur
34-00.00
(10.36m)
nwi
1
10
Watson, Chloe
9
Kent Meridian
33-05.75
(10.20m)
nwi
1
11
Williams, Sherelle
12
Rogers-Puyallup
33-02.50
(10.12m)
nwi
1
12
Cronic, Kelly
10
Curtis
32-09.50
(9.99m)
nwi
1
13
Bentley, Marinah
11
Todd Beamer
31-11.00
(9.73m)
nwi
1
14
Kiambuthi, Ngendo
10
Bethel
31-05.75
(9.59m)
nwi
1
15
Muskelly, Chelsea
10
Kent Meridian
30-07.00
(9.32m)
nwi
1
--
Weber, Alyssa
12
Curtis
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault 4A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bueno, Kelsey
12
Kent Meridian
12-00.00
(3.66m)
1
2
Turnbow, Rebecca
12
Auburn Riverside
11-06.00
(3.51m)
1
3
Carpenter, Amelia
11
Kentridge
10-06.00
(3.20m)
1
4
Smith, Kylee
11
Auburn Riverside
9-06.00
(2.90m)
1
5
Concillado, Kim
11
Kentridge
9-06.00
(2.90m)
1
6
Parrish, Beth
9
Kentwood
9-00.00
(2.74m)
1
6
Moore, Alexis
11
Auburn
9-00.00
(2.74m)
1
8
Crain, Jenna
11
Kent Meridian
9-00.00
(2.74m)
1
9
Peterson, Becca
11
Kentlake
9-00.00
(2.74m)
1
10
Adams, Juliana
9
Kent Meridian
8-06.00
(2.59m)
1
11
Bolsted, Julie
11
Kentlake
8-06.00
(2.59m)
1
12
Keith, Nora
12
Kent Meridian
8-06.00
(2.59m)
1
13
Beer, Kelsey
11
Thomas Jefferson
8-06.00
(2.59m)
1
14
Walker, Sydney
11
Thomas Jefferson
8-06.00
(2.59m)
1
15
Tu, Lena
12
Auburn Riverside
8-00.00
(2.44m)
1
--
Wachter, Alayna
11
Kentwood
NH
(--)
1
--
Powell, Nicole
11
Tahoma
NH
(--)
1
--
Patin, Sydnee
9
Decatur
NH
(--)
1
--
Phan, Holly
11
Decatur
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#spsl
More news
2010 Results - West Central District 3 and Southwest District 4 Meet
2009 Results - WIAA Washington State Cross Country Championships
489 shares:
SPSL Sub-District Meet
,
Auburn Riverside High School Track & Field and Cross Country - Auburn, WA
,
Auburn Senior High School Track & Field and Cross Country - Auburn, Washington
,
Bethel Junior High Track & Field and Cross Country - Spanaway, Washington
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Curtis Senior High Track & Field and Cross Country - University Place, Washington
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2022
3
2021
1
2018
1
2017
1
2015
6
2
2014
3
4
2013
28
12
2012
10
7
2011
1
2010
3
2009
2
2
2007
16
2
Show 9 more
Hashtags
#spsl
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!